ŻYWA LEKCJA HISTORII

• 2017-06-06 12:24:08
  • Szkoła podstawowa, Aktualności

Dnia 29 maja 2017 roku uczniowie klas 3- 6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum uczestniczyli w przedstawieniu historycznym pokazującym dorobek czasów starożytnych.

ŻYWA LEKCJA HISTORII

Pokaz uzbrojenia starożytnego przygotowało bractwo rycerskie ,, Chorągiew Komturstwa Gniewskiego” pod przewodnictwem pana Krzysztofa Góreckiego. Podczas pokazu uczniowie mogli przenieść się w czasy starożytnej Grecji i starożytnego Rzymu, poznać historię i kulturę dawnych państw, ubrać zbroje zakładane dawniej przez hoplitów, legionistów i gladiatorów. Taka forma lekcji na pewno przybliżyła wielu uczniom odległą historię starożytnej Europy.

ŻYWA LEKCJA HISTORII zdjecie 0 ŻYWA LEKCJA HISTORII zdjecie 1 ŻYWA LEKCJA HISTORII zdjecie 2 ŻYWA LEKCJA HISTORII zdjecie 3 ŻYWA LEKCJA HISTORII zdjecie 4 ŻYWA LEKCJA HISTORII zdjecie 5